U bent hier

In de Wandelgangen interviewt Maurits de Jong

Online voetbalplatform 'In de wandelgangen' (www.indewandelgangen.com) plaatste vanochtend een interview met assistent-trainer Maurits de Jong. Lees hieronder het hele artikel

 

Maurits de Jong, assistent-trainer bij VV Linne, zweert bij pass- en trapoefeningen

Vierdeklasser VV Linne heeft volgens de jonge assistent-trainer niet de gewenste seizoenstart gemaakt, maar als de ploeg z’n draai van het vorig seizoen weer weet te vinden, moet een plek in het linker rijtje zeker tot de mogelijkheden behoren.

 

Naam
Maurits de Jong

 

Leeftijd
25

 

Burgerlijke staat
Samenwonend

 

Woonplaats
Maastricht

 

Wat doe je voor werk?
‘Ik ben Chef Marketing bij ISBC Sport – Masita.’

 

Je bent nu assistent-trainer van VV Linne. Ben je hiervoor gevraagd of heb je gereageerd op een vacature?
‘Ik ben hiervoor gevraagd. Ik heb mijn afstudeerstage doorlopen bij de Roda JC Voetbalacademie en ben daar een jaar jeugdscout geweest. Toen ik een keer bij VV Linne naar een training stond te kijken, werd ik aangesproken door een oud-ploeggenoot van me. Ik vertelde hem waarom ik daar was en nadien bleek ik intern besproken te zijn bij de club. De toenmalige hoofdtrainer gaf aan graag een assistent te willen. Enkele dagen later werd ik benaderd voor de functie.’

 

Wat houdt assistent-trainer zijn in? Hoe is de taakverdeling tussen jou en de hoofdtrainer?
‘Op dinsdagen train ik ons 2e elftal en op vrijdag assisteer ik bij de training van het 1e elftal. Die taakverdeling vind ik erg prettig. Ik leer op vrijdag veel op voetbaltechnisch gebied en op dinsdag mag ik volledig op eigen benen staan.’

 

Wie bedenkt de oefeningen en wie maakt de opstelling voor de wedstrijd op zondag?
‘De oefeningen op dinsdag bedenk ik meestal zelf. Ik heb bij de Roda JC Voetbalacademie en tijdens mijn derdejaars stage bij Villarreal CF veel goede voorbeelden gezien, mét de uitleg waarom een bepaalde oefening belangrijk is. Dat wil ik ook graag op de spelers overbrengen. Op vrijdag maakt Robert (Dörenberg) meestal de training volledig en voeg ik af en toe een oefening toe of doe ik suggesties voor aanpassingen.’

 

Heb je de ambitie om hoofdtrainer van een club te worden?
‘Ooit wel, maar voorlopig voel ik me prima als assistent. Ik heb mijn hele leven van heel veel mensen te horen gekregen dat ik veel verstand van voetbal heb, maar ik merk nu dat er ook nog heel veel te leren valt. Ik heb bovendien nog geen KNVB-diploma’s en weinig tijd om de cursussen in mijn huidige weekschema in te passen.’

 

Afwerken op doel hoort bij een training. Net als het partijtje. Maar zijn er ook andere oefeningen waarvan jij vindt dat ze niet mogen ontbreken op een training?
‘Ik vind de pass- en trapoefeningen het belangrijkst. Je kunt nog zo goed zijn in afwerken, maar als je niet tot aan de goal komt, heb je er helemaal niks aan. Je spel valt of staat met aannemen en passen. Dit verbetert bovendien je balgevoel, wat ook meewerkt bij het afwerken. Het liefst oefen ik passen onder druk. Zonder druk voetballen overkomt je in een wedstrijd immers nooit.’

 

Linne komt uit in de vierde klasse C. Wat zijn je verwachtingen dit seizoen?
‘Op basis van ons voorseizoen was ik heel positief. We voetbalden heel goed en wonnen tegen ploegen uit de 3e Klasse. In de competitie is ons begin nog niet erg sterk en maken we iedere wedstrijd meer fouten. Als we de draad weer op kunnen pakken, denk ik dat we rond de 6e plek kunnen eindigen. Lukt het ons niet, dan wordt het een lastig seizoen.’

 

Heb je zelf ook gevoetbald of voetbal je nog? Zo ja, bij welke club(s) en op welke positie?
‘Ik heb zelf zo’n 12 jaar bij VV Linne, toen nog RKSV Linne, gespeeld. Ik ben in die 12 jaar van de spitspositie, via het middenveld, afgezakt naar voorstopper en uiteindelijk linksback. In mijn studententijd heb ik nog bij DBSV Red Socks gespeeld, daar stond ik op 10. Dat is ook veruit mijn favoriete positie. Begin 2014 ben ik zwaar geblesseerd geraakt en sindsdien voetbal ik zelf niet meer. Momenteel merk ik nog steeds de nasleep van die blessure en lig ik qua conditie gigantisch achter op onze spelers. Opnieuw beginnen met actief voetballen is dus geen optie meer voor mij.’

 

Doe je zelf ook mee aan de partijtjes tijdens de training of sta je samen met de trainer langs de kant om het spel te observeren en aanwijzingen te geven?
‘Dat ligt aan het aantal spelers dat aanwezig is. Vorig seizoen deed ik bijna wekelijks mee, omdat we toen gemiddeld 15 spelers op het veld hadden tijdens trainingen. Nu ligt het gemiddelde op 25 en observeer ik meestal.’

 

Wat is VV Linne voor een club?
‘Een heel goed georganiseerde en gezellige club. Het grootste deel van het 1e en 2e elftal bestaat uit Linner jongens, die al jaren samen voetballen. Met de meesten van hen heb ik vroeger zelf nog gespeeld. Of ken ik hen al jaren van school.’

 

Hoeveel uur per week ben je met voetbal bezig?
‘Ik sta zo’n 5 uur per week op of naast het veld. In mijn hoofd ben ik er nog zo’n 10 uur mee bezig.’

 

Tot slot nog enkele voetbalvragen

Wie is jouw favoriete voetballer aller tijden? Welke trainer heb je hoog zitten, in Nederland en in het buitenland?
‘Mijn favoriete voetballer noemen is moeilijk. Ik kan niet kiezen tussen twee spelers… Jari Litmanen en Juan Roman Riquelme zijn mijn twee grote helden. Vandaar ook mijn voorliefde voor de 10-positie.’

 

Van welke Nederlandse club ben je fan?
‘Van Ajax’

 

Van welke buitenlandse club?
‘Villarreal CF uit Spanje is mijn favoriete club. Nog meer dan Ajax ook.’

 

Wat vind je van het huidige niveau van het Nederlandse profvoetbal?
‘We zijn weer op de goede weg terug, denk ik. Ajax doet goed mee in de Champions League en PSV kan best goed mee tegen Europese topclubs. Het Nederlands elftal maakt positieve ontwikkelingen door. Ik zie het wel weer goed komen.’

 

VVV of Fortuna Sittard? En waarom?
‘Allebei. Ik heb al jaren van alle vier de Limburgse profclubs een shirt thuis. Al voordat ik bij Masita werkte. Ik ben vooral fan van onze provincie en juich voor alle clubs.’

 

Zijn er ook nog andere sporten waar je van houdt?
‘Ik volg eigenlijk alle sporten wel. Olympische Spelen zijn voor mij dan ook een walhalla, want dan kan ik de hele dag naar allerlei sporten kijken. Ik was zelfs gefascineerd door Curling tijdens de laatste Spelen.’

 

Door Helmi van Nuil
Oktober 2018

Al meer es 100 jaor noeats allein